شهردار لیکک  با تبریک گرامیداشت ایام الله دهه فجر، به تشریح آخرین وضعیت پروژه ها و برنامه های مختلف عمرانی، فرهنگی و مالی شهرداری لیکک در ماه های اخیر پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لیکک؛ شهردار لیکک عصر امروز در مصاحبه تفصیلی با خبرنگار آوای ماغر با تبریک گرامیداشت ایام الله دهه فجر، به تشریح آخرین وضعیت پروژه ها و برنامه های مختلف عمرانی، فرهنگی و مالی شهرداری لیکک در ماه های اخیر پرداخت.

سید عبدالستار تقوی تصریح کرد: در حوزه آسفالت معابر شهری خیابان های گلستان ۱۱ تا ۱۸ ، هفت تیر، زکریای رازی،  سعدی ۱، ۲، ۴ و ۵ با سطح پوشش ۵۰ هزار مترمربع و اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال زیرسازی و آسفالت صورت گرفت که در داخل شهر نیز صورت گرفت که قیر این خیابان ها به صورت یارانه ای توسط سازمان همیاری شهرداری ها تخصیص داده شد.

وی با تقدیر ویژه از تلاش های مهندس پیرامون، مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، گفت:۶میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال اعتبار از حوزه عوارض نوسازی چاه های نفت شهرستان بهمئی برای شهرداری لیکک در سال ۹۶ مصوب شد که مبلغ ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال آن تخصیص داده شد و بقیه آن در مرحله پرداخت می باشد.

تقوی با اشاره به افزایش قابل قبول میزان جدول گذاری در سطح شهر لیکک، افزود:جدول گذاری محله پشت دادگستری به میزان ۸۴۰ متر ، خیابان دین و دانش به طول ۱۲۰۰ متر، خیابان رهبری، گلستان های ۱ و ۱۰در مجموع ۶۰۰ متر و خیابان منتهی به هفت تیر به طول ۶۰۰ متر جدول گذاری داشتیم.

شهردار لیکک ادامه داد: جدول گذاری خیابان های سرلیکک شمالی و فرعی های خیابان هفت تیر در مجموع ۸۲۰ متر جدول گذاری کار شد.

وی گفت: پروژه جدول گذاری معابر شهری در محله پشت سالن پوریای ولی، جنب ساختمان بسیج و کوچه‌های منشعب از خیابان زکریای رازی با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در محل برگزاری مناقصه می باشد.
تقوی  خاطرنشان کرد: در حوزه بهسازی معابر شهری شامل خاکبرداری، خاکریزی، تراکم و بیس ریزی سطح پوشش بیش از ۶۰ هزار مترمربع در شهر لیکک داشتیم.
وی گفت: با توجه به لزوم تعریض برخی از خیایان ها و معابر شهر لیکک سه مورد تعریض و بازگشایی در معابر خیابان های عشایر، جمهوری اسلامی و دین و دانش داشتیم.

شهردار لیکک تصریح کرد: با تهیه مخلوط رودخانه ای با حجم بیش از ۳۰ هزار متر مکعب، خوراک کارخانه سنگ شکن شهرداری تامین شد.

وی گفت: حقوق معوقه کارمندان  شهرداری لیکک تا آذرماه و  حقوق معوقه کارگران خدماتی شهرداری تا مهرماه به طور کامل تسویه و پرداخت شد.
شهردار لیکک در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به پیشرفت مناسب پروژه احداث ساختمان اداری شهرداری لیکک، افزود:این ساختمان در سه طبقه و با تکنولوژی کوبیاکس آلمان در حال احداث می‌باشد.

تقوی خاطرنشان کرد: پیشرفت فیزیکی ساختمان شهرداری در فاز اجرای اسکلت بیش از ۷۵ درصد می باشد که اعبتار آن از محل اعتبارات داخلی شهرداری تامین شد.
شهرداری لیکک با بیان اینکه واحدهای مختلف شهرداری در منازل استیجاری مستقر بوده که این پراکندگی ها باعث کاهش راندمان کارمندان  و نارضایتی ارباب رجوع در طول سال‌های اخیر شد ؛لذا این شهرداری در نظر دارد برای تکریم ارباب رجوع و رفاه حال شهروندان با استعانت از خداوند متعال و در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید تا پایان سال ۹۷ نسبت به تکمیل و بهره برداری از ساختمان جدید اقدام کند.
تقوی تصریح کرد: نکته قابل توجه در طرح معماری ساختمان، تقسیم فضای مناسب و متناسب با چارت سازمانی شهرداری می باشد.

 

 

تقوی تصریح کرد: نکته قابل توجه در طرح معماری ساختمان، تقسیم فضای مناسب و متناسب با چارت سازمانی شهرداری می باشد.

وی افزود: ساختمان جدید شهرداری لیکک از لحاظ وزن سازه ای، نسبت به سازه های مشابه دارای ۴۰ درصد وزن کمتر بوده و با توجه به اینکه عامل تعیین کننده در میزان خسارات وارده به سازه در هنگام وقوع زلزله و سایر بلایای طبیعی، وزن سازه است ، بنابراین کاهش چشمگیر وزن این سازه منجر به وارد شدن نیروی کمتر و به حداقل رسیدن خسارات جانی و مالی  می شود.
تقوی گفت: سازه ساختمان جدید شهرداری لیکک از لحاظ استحکام سازه ای قوی‌تر و پایاتر است و با توجه به اینکه ساختمان شهرداری از لحاظ آیین نامه ۲۸۰۰ از ساختمانهایی است که باید بعد از وقوع زلزله قابلیت بهره‌برداری داشته باشد، محاسبات سازه ای دقیق متناسب با ضریب امنیت ساختمان انجام شد.
شهردار لیکک با اشاره به اینکه یکی از رسالت های اصلی شهرداری توسعه فرهنگ شهری است، گفت: شهرداری لیکک از ابتدای سال جدید تاکنون چندین مورد کمک به ورزشکاران، کمک به اجرای برگزاری جشن‌های یوم الله و مراسمات مذهبی و همکاری و تعامل ویژه با ستاد های مختلف برگزاری ایام الله شهرستان داشت.
تقوی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به پایین بودن سرانه فضای سبز شهر لیکک نسبت به استاندارد کشوری و لزوم توسعه فضای سبز شهر لیکک، گفت: با توجه به اینکه استاندارد سرانه فضای سبز در کشور بین ۷ تا ۱۲ متر مربع می باشد اما این سرانه در شهر ما ۲٫۸۵ مترمربع است،  با استاندارد کشوری فاصله زیادی داریم.
وی افزود: در راستای توسعه فضای سبز شهری برنامه ریزی های صورت گرفت که در سال جدید احداث پارک طالقانی شهر لیکک را با سطح بیش از ۵۰۰۰ مترمربع در برنامه کاری سال ۹۶ داریم که اعتبار آن بیش از ۲میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال بوده و پاکت های مناقصه آن در ۲۳ بهمن بازگشایی می‌شود.
تقوی در ادامه گفت: در همین راستا احداث پارک های محله ای در سطح شهر لیکک در دستور کار شهرداری می باشد که برای امسال در سه نقطه از خیابان های شاهد ۸، ، ۷ تیر و ۲۰متری منتهی به دین و دانش در دستور کار می باشد.
شهردار لیکک با اشاره به تدابیر لازم این شهرداری برای کاهش خسارات ناشی از سیلاب ها، گفت: در دو نقطه از شهر لیکک که آبگرفتگی آنها تا حدودی برای شهروندان مشکلاتی ایجاد کرده است برای احداث کانال های هدایت سیلاب برآورد اعتبار شده که در مرحله برگزاری مناقصه می باشد.
تقوی در پایان با بیان اینکه اعتبار برآورد شده برای اجرای این پروژه بیش از ۳ میلیارد ریال می باشد، افزود: مورد اول جنب اداره برق و مورد دوم پشت شهرداری برای اتصال خیابان های جمهوری اسلامی و خیابان جانبازان با احداث یک پل بر روی کانال مورد نظر می باشد.
انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email